mehmetdemirkol @ hotmail.com

Fenerbahçe savunma açısından kadro standardının üzerine çıkıyor. Yenilen gol, atılan golün getirdiği gevşemenin, ayrıca Orgill ve Podolski’nin becerisinin ürünü. İlk pozisyon, ilk gol. Beceri var ama kaza da var. Öte yandan henüz hücum standardında o seviyenin uzağındalar. 10 net pozisyon yakalamış, 5.36 gol beklentisi yakalamış, direkten topları dönmüş bir takıma haksızlık mı ediyorum? Böyle düşünülebilir. Ancak anlatmaya çalıştığım şu: Rakip zaten eksikken, zayıf bir orta sahayla sahaya çıkmışken Fenerbahçe’nin bu kadar ‘orta' üzerinden oynaması gol ihtimalini riske atıyor. Ozan’ın golündekine benzer şablonlar çok daha garanti sonuçlar getirir. Fenerbahçe bu orta saha ve hücum gücüyle ceza sahası çevresinde üçgenler kurmalı. Erol Hoca, geçen hafta ilk yarıda bu şekilde olmayınca 2. yarıda başka bir plana dönmüştü. Dün dönemediler. Duran toplar altın değerinde ve bunu yapmadan şampiyon olamazsınız. Ancak bu kadroyla bu hücum şablonları yetersiz.

Gecenin sorusu

Podolski’nin vuruş becerisi ve gücünden yıllar hiçbir şey götürmüyor. Nasıl?

Maçın starı

Podolski’yi kaçırdığı ve golde resimde olduğu için Tisserand’ı eleştirebiliriz. Ancak hem pozisyon bilgisi hem takımı öne çıkarması, yerinde müdahaleleri ve duran toplarda yarattığı tehlikeyle Fenerbahçe için büyük değer. 

Maçın olayı

Fenerbahçe maçı rakip sahada oynadı. Sürekli ortalar, kafa vuruşları, direkten dönenler... Ancak zar zor penaltı golüyle kazandılar. Eğer böyle bir oyun ve sonuçta Antalya kalecisi maçın adamı değilse, ki bence değil, bu baskın oyunun açıkları üzerine düşünmeli.

Kısa mesaj

Rakip akını kesmek için en ufak bir dokunuşta kendisini yere atan savunmacı ve buna hemen düdük çalan hakem davranışlarından kurtulmadan oyunu kalkındırmamız imkansız.


Bu yatırım günde 500 dolar kazandırıyor
Kripto paraya yatırım yapmanın sırları nelerdir?  

fanatik