Proje kapsamında açıklamalarda bulunan Çağın ALTUĞ "Tüm dünyayı etkisi altına alan covid -19 salgınının öğrencilerimiz üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri ( hareketsizlik, fiziksel aktivite yapamama vs ), yapmış olduğumuz proje ile asgari düzeye indirerek, yapacağımız 8 haftalık uzaktan eğitim ders içerikleriyle  tamamlayarak, temel hareket becerileri ve bu becerilerin gelişimine bağlı olarak öğrencilerimizin bedenlerinin hareket potansiyellerini daha etkili kullanabilmelerini hedefliyoruz.

 

Buradan hareketle proje kapsamında uzaktan eğitim aracılığıyla, okulumuzda öğrencilere sınıf ve yaş seviyesine uygun program (eğitsel oyun-rekreatif oyunlar vb) uygulandığında yer değiştirme ve nesne kontrolü temel hareket becerilerinin gelişim gösterip göstermediği ve motor yeterlik düzeyleri ilişkisi incelenecektir.

 

 Bu sayede öğrencilere temel hareket becerilerinden yer değiştirme ve nesne kontrolü beceri konusunda bilinçlendirme yapılacak, hangi becerilerinin motor yeterlilikleriyle ilişkili olduğu konusunda farkındalık oluşturulacak, öğrencilerin yer değiştirme ve nesne kontrolü becerilerini arttırarak, motor yeterlilik düzeylerinin gelişimine katkı sağlayacağız.

 

Tüm bunlarla birlikle öğrenciler süreç boyunca sorumluluk alacak, etkileşimde bulunacak, kararlar alacak, birbirlerine saygı duyacak ve 21. yüzyıl becerilerini öğrenecekler.

 

Bir diğer önemli unsursa okullar, öğretmenler, öğrenciler, ebeveynler ve yerel yetkililer arasında iş birliği sağlanarak,Dünya, Olimpiyat Şampiyonu sporcularımızı, federasyon başkanlarımızı derslerimize misafir ederek, tüm öğrenmelerimizi kalıcı hale getirmeyi hedefliyoruz. " diyerek sözlerini tamamladı..