umitavci @ milliyet.com.tr

THY Euroleague’de 8. hafta mücadelesinde CSKA Moskova’ya konuk olan Fenerbahçe Beko, 91-82’lik skorla kazandı, 3. galibiyetine uzandı.
Fenerbahçe’nin sıkıntı yaşadığı maçlarda hep sözünü ettiğimiz forvet katkısıydı. Bu kez Pierre de kadroda yoktu. Acaba bu sıkıntıyı çok yaşar mıyız diye düşünürken, Shayok öyle bir girdi ki maça, Booker ile ilk çeyrekte sayıların büyük kısmını üretip, yüreklere su serpti.
Hücumda işler yoluna girdiğinde çok rahatlayan Fenerbahçe Beko için rakibe verilen hücum ribauntları, Clyburn’ün yine kenardan gelip takımını hücumda sırtlaması sıkıntı yarattı. Öyle ki 31-21 iken rakibe verilen 14-3’lük seri bizi korkutsa da, neyse ki hücumda çok akıllı oynayan ve Guduric-Vesely ikilisinin oyunlarıyla kontrolü bir kez daha ele geçiren Fenerbahçe Beko, soyunma odasına üstün girdi.
Son haftalarda çok zorlu maçlarda hem üstün oynayan ancak bir yerde tıkanıp, maç sonunda galibiyeti rakiplerine bırakan Fenerbahçe defalarca farkı çift hanelere çıkarıp, hep geri dönüşe izin verince yine bir tedirginlik yarattı ama bu kez sahneyi Fransız yıldız De Colo aldı. Guduric’in sahada olmasının artısını yaşayan ve hücumda daha çok silah ile rakip potaya atak yapan temsilcimizde De Colo, art arda üçlükleriyle, kariyerinin çok önemli kısmını geçirdiği Ruslar’ın umutlarını kırdı, müthiş galibiyetin kapısını araladı.
Fenerbahçe’nin elinde gerçekten yüksek potansiyelli bir takım var ama bu potansiyelin ortaya çıkması için 1 ve 2 numaralar hep benzer katkılar yapmalı. CSKA galibiyeti gerçekten çok önemli, sezon şimdi başladı...

milliyet