Açılması planlanan hakem kursuna 17-30 yaş arasındaki adaylar katılabilecekler. 40 kişinin müracaat etmesi halinde açılacak kursun tarihleri katılım sayına ulaşıldığında belirlenecektir.

Son başvuru tarihi 30 Kasım 2021 olan kursa katılmak isteyenlerin aşağıdaki şartlar uygunsa; dilekçe ve kimlik fotokopisi ile başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Şartlar;

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Lise veya dengi okulda okuyor ya da lise veya dengi okuldan mezun olmak,

3. 17 yaşından gün almış ve 31 yaşından (yaş hesabında içinde bulunan takvim yılının 31 Aralık tarihi baz alınır) gün almamış olmak, (30 yaşını aşan süreyi Voleybol branşında faal sporcu veya antrenör olarak geçirenler için 36 yaşından gün almamış olmak),

4.Adli sicil kaydı bulunmamak,

5.Disiplin kurulunca 6 ay veya daha uzun süreli cezalandırılmamış olmak, yukarıdaki şartları taşıyan ve kursa düzenli devam edenler, kurs sonunda yazılı sınavına tabi tutulurlar. MHGK tarafından hazırlanan sınav soruları, sınav sırasında ve yerinde bütün sınava katılanların huzurunda açılarak, Kurs Direktörü denetiminde adaylara dağıtılır ve sınav bitiminde toplanan sınav kâğıtları görevli Kurs Direktörü tarafından MHGK ya değerlendirilmek üzere gönderilir. Kurs sonunda yazılı sınavdan en az 70 puan alarak başarılı olanlar Aday Hakem olurlar ve bu talimat uyarınca müsabakalarda görevlendirilirler.

Not: Kurs tarihi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından değiştirilebilir.
Hakem kursuna katılmak isteyen adaylar, ayrıntılı bilgi için Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Spor Faaliyetleri Birimi” ile iletişime geçebilirler.

İlgili kişiler: 

Mustafa Tarman - 0507 522 80 27

Özgür Sevin. 0 555 373 50 10