İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize ettiği 100. Yıl Rotary Uluslararası Kadınlar Sutopu Turnuvası, Kültürpark’taki Celal Atik Yüzme Havuzu’nda başladı.

İzmir Göztepe Rotary iş birliği ile düzenlenen turnuvada bu yıl ülkemizi Len Challenger Cup’ta temsil edecek İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yanı sıra Galatasaray, Olimpiakos ve Panionios takımları mücadele ediyor. İzmir Büyükşehir’in B Takımı’nda da yer aldığı maçlar 1 Ekim tarihine kadar devam edecek.
Günün ilk maçında İzmir BBSK, İzmir BBSK B Takım'nı 22-6 yenerken, ikinci karşılaşmada Galatasaray, Panionios'u 22-3lük skorla mağlup etti.


Kültürpark Celal Atik Yüzme Havuzu’ndaki ilk uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, “Bu turnuva ile Yunanistan ile dostluğumuzu güçlendirmek istiyoruz. Üç yıl önce neredeyse atıl durumda olan havuzu, Başkanımız Tunç Soyer’in su sporlarına verdiği önem ve destek sayesinde uluslararası turnuva oynanır düzeye getirdik. Ekim ayındaki Len Challenger Cup öncesi çok önemli bir hazırlık süreci yaşayacağız” dedi.

İzmir’in güzel ikliminde çok başarılı bir organizasyon düzenlediklerini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Egeli ise “Uzun süredir hazırlığını yaptığımız bir organizasyona başladık. Yunanistan'ın güçlü takımlarını ağırlıyoruz. Özellikle Olimpiakos, sutopunda marka bir kulüp. Panionios ise geçmişinde İzmirlilerden kurulu bir takım ve mayolarında İzmir haritası bulunuyor. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü heyecan daha da artacak. Tüm İzmirlileri Celal Atik Yüzme Havuzu’na bekliyoruz” diye konuştu