Spor camiası, 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal eden Atatürk'ü yayımladıkları mesajlarla andı. Mesajlardan bazıları şöyle:

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıl dönümünde saygı ve rahmetle yâd ediyorum."

Türkiye Futbol Federasyonu

"Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz

Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Savaşı'mızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Büyük Önder Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza etmek için onun izinden kararlılıkla yürüyor, spor kültürünü toplumumuza benimsetme, futbolu tüm ülkeye yayma, çağdaş ve kurumsal yapı ile uluslararası başarı için çalışmalarımıza devam ettiğimizi bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz."

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu

"Aramızdan ayrılışının 82. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve özlemle anarken; başta Kurtuluş Savaşımızın kahramanları olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

10 Kasım, 1938'den bu yana milletimiz için yas ve matem günü olmanın yanı sıra; Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saygı ve minnetimizi tekrar tekrar gösterme günümüz olmuştur.

Tüm yaşamını vatanına adayan Atatürk; hem askeri, hem siyasi, hem de insani vasıflarıyla sadece bize değil tüm dünyaya örnek olmuş bir devlet adamıydı. Onun fikirleri, Cumhuriyetimizi tam bağımsız ve demokrasi ilkelerinden ödün vermeden geleceğe taşımak için en kıymetli yol göstericimizdir."

Türkiye Voleybol Federasyonu

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde minnet, özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz."

Türkiye Boks Federasyonu

"Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz."

Türkiye Tekvando Federasyonu

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz."

Türkiye Judo Federasyonu

"Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." "Cumhuriyetimizin Kurucu lideri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 82. yılında O'nu saygı, özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz."

Türkiye Cimnastik Federasyonu

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82'nci yılında saygı ve özlemle anıyoruz."

Türkiye Tenis Federasyonu

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir." "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete uğurlanışının 82. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz."

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi

"Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla ve Özlemle Anıyoruz Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyor, Beşiktaş Camiası olarak ilke ve devrimlerinin izinde olduğumuzu yineliyoruz. Aziz milletimizden aldığı güçle Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, Cumhuriyet'in ilanından sonra gerçekleştirdiği büyük atılımlarla da başta milletimiz olmak üzere tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş eşsiz bir liderdir. Atatürk'ün, 'En büyük eserim' diyerek Türk milletine emanet ettiği Cumhuriyet'e sahip çıkmaya ve fikirlerinin aydınlattığı yolda yürümeye büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz. İlelebet payidar kalacağına yürekten inandığımız Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olmuş tüm kahramanlarımızı saygıyla ve rahmetle yad ediyorum."

Fenerbahçe

"Bu 10 Kasım'da biz seniz!

Ey Büyük Atamız,

Zorluklarla mücadele eden bir milletin yarınlara yürümesi için her şeyini ortaya koyan, Türk milletinin ruhunda yaşayan Ulu Önderimiz...

SEN;

Üretimi baş tacı edip, 'köylü milletin efendisidir' derken,

Küçük bir kız çocuğunun elinden tutup okuma yazma öğretirken,

"Kadınlar saygıyı ve eşitliği hak ediyor" diyerek Cumhuriyetimize kadın haklarını tanıyan ilk ülkelerden biri olma gururunu yaşatırken,

Ülken, gençlerin için aydınlık yarınlar adına eğitimin, sanatın ve ilmin önemini vurgularken,

Bugün dahi bizlere rehber olan düşüncelerini kelimelere döküp, tarihe not düşerken

Cephede, canından çok sevdiğin ülken ve milletin için gözünü kırpmadan hayatını ortaya koyarken

BİZDİN!

Şimdi;

BİZ;

Milletine verdiğin tüm sorumluluğun farkında,

Ülkemiz için üretip, çalışıp hep daha iyi daha ileri adım atma yolunda

Her daim, vatan menfaatlerinin önceliğinde

Uğruna canlar verilmiş vatan toprağının her bir kutsal karışının hassasiyetinde

Milletçe kenetlenip birbirimizi sevdiğimizde,

İyi günde ve istisnasız her zor günde,

Senin fikirlerini benimseyip, bizlere işaret ettiğin yolda yürüdüğümüzde,

SEN olduk!

BÜYÜK ATATÜRK,

Kalbimizde yerin baki,

sonsuz özleminle ilelebet izindeyiz,

Sadece bugün, sadece bir gün değil, Dünya var oldukça BİZ SENİZ!"

Galatasaray

"Atamızı özlemle anıyoruz. Sadece Ulusumuzun değil tüm insanlığın saygı duyduğu büyük bir lider olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, halkıyla birlikte ülkesinin içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, adanmış bir ruhla inancını ve direncini kaybetmeden çağdaş Türkiye'nin temellerini atmıştır. Eşsiz devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sonsuza kadar kalbimizde yer alacak, düşünceleri, ilke ve inkılâpları ile yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yılında sevgi, saygı, minnet ve özlemle bir kez daha anıyoruz."

Trabzonspor

"Saygı ve özlemle anıyoruz!

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yılında saygı ve özlemle anıyoruz."

trtspor