İngiliz ekibinden yapılan açıklamada, 21 yaşındaki Norveçli golcü futbolcuyla 5 yıllık sözleşme imzalandığı kaydedildi.

Transferin menajer ücretleri ve bonuslarla birlikte Manchester City'ye 85,5 milyon sterline mal olduğu basına yansıdı.

Kulübün internet sitesinde görüşlerine yer verilen Haaland, "Ben ve ailem için gurur verici bir gün. Manchester City'nin oyun tarzına hayran olmamak elde değil. Heyecan verici ve çok fazla gol şansı oluşturuyorlar, bu da benim gibi bir oyuncu için mükemmel. Kadroda dünya çapında çok sayıda oyuncu var ve Guardiola tüm zamanların en iyi teknik direktörlerinden biri. Hedeflerimi gerçekleştirmek için doğru yerde olduğuma inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Salzburg'dan Borussia Dortmund'a 2020 yılında transfer olan Norveçli futbolcu, Almanya ekibiyle çıktığı 89 maçta 86 gol kaydetti.

Erling Haaland'ın imza sonrası ilk sözleri şöyle:

"Manchester City'nin futbol tarzını, hücum futbolu oynamalarını seviyorum. City'i izlediğim zaman kendimi iyi hissediyorum. Bence bu transfer 'tam' oldu. Bu transferi biraz da babam yüzünden istedim. Ben İngiltere'de doğdum. Hayatım boyunca City taraftarıydım. Kulübü çok iyi biliyordum. Sonunda iki şey öne çıktı. City'nin evim olması ve en iyi oyunumu burada gösterecek olmam. Pep Guardiola ve bu kulüple birlikte kendimi daha da geliştireceğimi düşündüm. Beraber birçok güzel şey başarabiliriz. Ben de bu sürede birçok gol atabilirim. Pep ile transferden önce birazcık konuştum. İkimiz de gözümüzü kupalara diktik."