mehmetdemirkol @ hotmail.com

Öncelikle bu harika yolculuk için tebrikler ve teşekkürler. Konsantrasyonu sadece deplasmandaki İzlanda maçında kaybettik. Sadece 3 gol yedik ve akan oyunda gol yemedik. Mükemmel oynamadığımız anlar ve maçlar oldu ama konsantrasyon hiç kaybolmadı. İşte bu durum bu genç kadro için mükemmel. Gergindi takım. Bunun temel sebebi İrfan ve Emre’nin yokluğunda merkezde istediğimiz zekada olamayışımızdı. Tabii savunma dörtlüsü ve Mert dışında öndeki 6’lıdan Ozan dışında zirve formunda kimse olmayışı da... Buna rağmen maçın başı ve sonundaki 10’ar dakika dışında oyuna hakim olduk. Hücumda organizatör olmayışı yanlış şut tercihlerine neden olunca hem akın sürekliliği hem şut kalitesi düştü. Öndeki 3’lü uyumsuz ve tek başlarına işi bitirmeye çalışan oyuncular oldu. Buna rağmen kırılmamak önemli. Orta sahadaki eksikleri giderildiğinde bu takım yenilmesi çok zor bir ekip olacak.

Gecenin sorusu 

Bu takım ne kadar ileri gidebilir? İrfan, Cenk, Abdülkadir ve Emre döndüğünde her şey mümkün.

Maçın starı 

Savunma 5’lisi hakkında söylenecek hiçbir olumsuz söz yok. Merih sürekli oynamadığında zaman zaman riskli paslar ve hatalar yaptı ama bu nazar boncuğu. Peki kim ekstra oynadı? Umut Meraş olağanüstüydü. Birinci sınıf oynadı.

Maçın olayı 

Öğretmenleri, anne ve babaları suçluyorum. Bu büyük ulus bunu hak etmiyor. 300 bin kişilik bir ülkenin Milli Marşı’nı ıslıklamaktan utanmayan gençler yetiştiriyorsunuz. Ve biz hep birlikte utanıyoruz.

Kısa mesaj

Bazı anlar vardır. Üzerine bir tarih inşa edilir. Merih’in çizgiden çıkardığı top sonrası belki yine de finallere gidebildik. Ancak o toptan sonra çok daha ileri gidebilecek bir güven seviyesine ulaştık.

fanaik