ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Mete ve Yasemin'in gözü olimpiyat madalyasında
Manset Alti Haberleri
Yazara Ait Tüm Yazılar
  Kerem BALYEMEZ

  webkerem@hotmail.com
         GSB HERKESİ MAĞDUR ETTİ!
Düşünün devletin sporla ilgili bir kurumu çalışanlarına ödeme yapmıyor! Aklınıza ne gelir. Peki stadyumlara ve gençlik merkezlerine oluk oluk paralar harcanırken emek verenlerin ücretleri neden ödenmiyor! 

Sorunlar dağ gibi oldu. Ödenekler ödenmiyor, çalışanların hakları verilmiyor.

Gençlik Spor Bakanlığı okul sporları için il dışına nakit avans vermediği için beden eğitimi öğretmenlerini, fahri çalışan antrenörleri ve hakemleri mağdur etti. Üyelerimizden gelen şikayetler üzerine bir çok ilde ödeneklerin verilmediği, ücretlerin yatmadığı ortaya çıktı.

6 AYDIR PARALAR ÖDENMİYOR!!!

İl dışı okul sporları müsabakalarına katılmak için nakit avans almaya giden beden eğitimi öğretmenleri illerin Gençlik Spor Hizmetleri görevlileri tarafından ödenek yoktur denilip, geldiğinizde alırsınız cümleleriyle karşı karşıya kaldılar. Yaklaşık olarak mart ayından bu yana ödenek alamayan beden eğitimi öğretmenleri, "okul sporları bitik durumda, ödenek yok, harcırahlar masrafları karşılamıyor, hep cebimizden harcıyoruz, bundan sonra öğrencilerimizi il dışına götürmeyeceğiz" dediler. 

ÇÖZÜMÜ KREDİ ÇEKMEKTE BULDULAR!!!

Okul sporları müsabakalarında gidebilmek için okullarında görevli beden eğitimi öğretmenleri Gençlik Spor Bakanlığının ödeme yapamaması üzerine harcamaları kredi kartlarıyla yapan beden eğitimi öğrtmenleri büyük fedekarlıklarla çocukları müsabakalara götürüyorlar. Hatta bazı öğretmenler de daha da büyük fedakarlık yaparak bankalardan faizli kredi çekiyolar.  

ÇOCUKLAR İÇİN DAHA NE KADAR FEDAKARLIK YAPACAĞIZ!

Okul sporları müsabakaları için kredi çeken yada kredi kartı ile harcama yapan beden eğitimi öğretmenleri sitemize yaptığı açıklama da, "Çocuklara spor yaptıralım diye elimizden geleni yapıyoruz, okullarda spor için ödenek yok, okul yönetimi spora ilgisiz, dayanacak gücümüz kalmadı, kimseden destek alamıyoruz. İnanın yaptığımız işten soğuduk, herkesin inadına çocukları müsabakalara götürdük ama çok yıprandık!" dediler. 

BİR ÖĞRENCİNİN GÜNLÜK HARCIRAHI 37 TL

Okul sporları müsabakaları için öğrenci başına ödenen miktar 37 tl dir. Bu para çocukların otel masrafına yetmiyor. En düşük otelleri 50 tl den başlıyor. Müsabakalar için yol masrafı, otel ve yemek vs. bu para karşılamıyor. Kimseye muhtaç olmadan rahat bir şekilde gidilip gelinmesi için bu ücretin en az 75 tl olması lazım.  

OKUL YÖNETİCİLERİN SPORA BAKIŞ AÇISI OLUMSUZ

Okul yöneticileri okulla ilgili herşeye ödenek bulurken spora gelince maalesef hiç bir şekilde yardımcı olmuyorlar. Devletimiz okullara ücretsiz kitap, tablet, süt vs. dağıtıyor ama söz konusu spor olunca ödenek yok deniliyor.

STADYUMLARA MİLYONLAR HARCANIYOR AMA OKULLARA!!!

Gençlik Spor Bakanlığı her ile stadyum projesiyle milyonlar harcarken, okullara maalesef hiçbir şekilde yardımcı olmuyor! Stadyumlar yapılsın gayet güzel fakat okullara neden spor salonları yapılmıyor, neden spor ödeneği gelmiyor? Halbuki sporun temeli alt yapılardır, okullardır. Okulların salonu yok, bahçesi yok, malzemesi yok, okullar da spora önem yok, stadyum yapsanız nolur yapmasanız nolur? Spor kültürü oluşmadıktan sonra stadyumlar böyle boş kalır. Harcanan paralar hava da kalır.

YETKİLİLER BİRAN ÖNCE BU DURUMA EL ATMALI

Sporun okullarda yaygınlaşması için biran önce okullara el atılmalı. Okulların altyapılar spora elverişli hale getirilmeli, spor kültürü oluşturulmalı, spor ödeneği getirilmeli, her okula bir antrenörler, hemşire desteği gelmeli. Stadyumlara harcanan paranın 10 biri ile bunlar yapılır inanın yapılır. Devlet büyüklerimizden bu konuya el atmalarını istiyoruz, okullarda sporu geliştirmek için söylediklerimizin daha fazla yapılması gerekir. 

FAHRİ ANTRENÖR ÜCRETLERİ DE YATMIYOR!

Üyelerimizden gelen bilgiler doğrultusunda Gençlik ve Spor hizmetlerinde fahri antrenör olarak görev yapanların da ücretlerinin aylardır ödenmediği belirtildi. 

HAKEM ÜCRETLERİ DE ÖDENMİYOR!

Üyelerimizden hakemlik yapan arkadaşlarımızdan gelen bilgiler doğrultusunda 1 yıldır hakemlik ücretlerinin de ödenmediği ortaya çıktı. 

Akıllara şu soru geliyor, Gençlik Spor Bakanlığı nda paralar nerelere harcanıyor? Paralar suyunu çekti mi?
16 Agustos 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 okul sporları  ilker   /    2017-10-21
 geçen sene ile 4 takım götürdüm
3'ü turnuvaya gitme hakkı kazandı
bu sene takımlarım çok daha kuvvetli ama kesinlikle katılmayacağım
destek zaten yok, bir de üzerine maddi manevi zorluk çekiyoruz
okul müdürü ilçeye katılın ile gitmeyin para yok diyor

 SPOR ÖDENEKLERİ  YUNUS AKMEŞE    /    2017-09-19
 SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM İNANIN BENDE MARTTAN BU YANA GİTTİGİM TURNUVANIN PARASINI HALA ALAMADIM.
BU BÖYLE DEVAM ETMEZ SIKINTILAR ÇOK BÜYÜK GELİN BİRLİK OLALIM SESİMİZ YÜKSELTMEK ADINA GEREKİRSE OKUL SPORLARINI BOYKOT EDELİM GENÇLİK SPORLARIN BAŞINDAKİ ZATLARI PROTESTO EDELİM BİR ÇOĞU KAFA KOL İLİŞKİLERLE O KURUMLARDA GÖREV YAPIYORLAR.İNANIN İMAMLARI VE ALAKASI OLMAYAN KİŞİLERİ MÜDÜR YAPTILAR EN SON ÇAREMİZ BU BOYKOT BOYKOT

 Bu yöneticiler ne iş yapar ?  Bünyamin Karan    /    2017-09-10
 6 ay oldu yaa Allah var Allah emeklerimizide bir kenara ittim borç batağına girdik.. 4 yıldır calısıyorum 3 yıldır türkiye yarı fınallerınde 2.oluyoruz salonsuz okulda basketbol takımları calıstırıyoruz lafta degiliz ıcraati boyuttayız ama sahip cıkan mı var bu memlekete bu cocuklara herkes laftaa..her şeyden soğuduk yaa cocuklarıma üzülüyorum hiçbişeye değilonların emeklerıne alın terlerıne saygı duyuyorum ya siz ? bu mudur hak bu mudur adalet ne is yapıyosunuz siz ?kendinize bile sözünüz geçmiyor gerçi.bu işin başındaki yöeticiler ya işinizi yapın yada o koltukları boşaltın işin ehli işi yapacak liyakat sahibi insanlar geçsınler o koltuklara ama her kurumumuza her işimize sıyasetle politıkayla adam yerlestıreırsek olacagı bu yazıklar olsun diyorum başka hiç bişey demiyorum..
 GSM ödemeleri  Hatice TUNALI ARAS   /    2017-07-18
 Herkes birbirine soruyor, biz size siz bize, sonuçla ilgili bir gelişme var mı Sevgili Kerem hocam?
 hakem ücretleri  G.antepli hakem   /    2017-07-16
 1 yıldır çıktığımız okullar arası futbol , futsal müsabakalarının parası nasıl yatmaz ? Biz hakemler olarak G.antep de maçlara giderken kendi cebimizden masraflar yaptık. 3-4 ilçede müsabakalar oynandı yol ücretleri harcırahlar hep kendi keselerinden yediler yeter artık gençlik spor paraları ödesin bu mağduriyet giderilsin.
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz
Adınız Soyadınız:
E-postanız:
Başlığınız:
Yorumunuz:

       Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Yazarın Son Yazıları:
Spor se­fer­ber­li­ği ilan edelim!

Ne çekti bu ders sizden?

GSB herkesi mağdur etti!

Eğitim sistemimiz çocuklarımızı spordan uzaklaştırıyor!

En Zayıf Halka Eğitim ve Kültür

Okullar Neden Düşünülmüyor?

Kafayı değiştirmek lazım

Okullara spor ödeneği şart

Egzersiz Genelgesi Eskidi Artık

Spora verilen değer!

Aday olmak önemli değil

Teşekkürler Galatasaray

Spor eğitimin bir parçasıdır

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır