ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Çağla, Fransa Açık'a veda etti
Manset Alti Haberleri
Yazara Ait Tüm Yazılar
  Mehmet DEMİRKOL

  mdemirkol@hotmail.com
         PANİK FELAKETE YOL AÇAR!
Siyah-Beyazlılar’ın bu derbide Gomezvari garanti bir golcüye ihtiyacı var. Demba Ba bu maçta şans bulursa şaşırmam. Beşiktaş’ın büyük bir avantajı bulunuyor. Başakşehir, Antalya deplasmanında çok zorlanacaktır. Ve puan kaybı sürpriz olmaz. Şenol Güneş’in takımının şampiyonluğu kaybetme olasılığını çok ama çok düşük görsem de panik felakete yol açar.

Profesyonel futbol bir ritim işidir. Beşiktaş, Avrupa ve lig ritmine göre yaşıyordu. Adımlarını engellere göre ayarlayan bir 110 engelli sprinteri gibi. Acı Lyon elenişi sonrası bu ritmin biraz bozulduğunu görüyorum. Bu seviye takımlar için Avrupa’nın lige yorgunluk olarak yanısıdığı klişesi doğru değildir. Bu seviye oyuncular, bu tip hedeflerle canlı kalırlar. Fiziksel ve psikolojik olarak... Geçen yılki eleniş, zamanlama açısından mükemmeldi. Ancak bu sene tıpkı Brugge elenişi gibi yanlış zamana denk geldi.

Zamanlama da zorladı

Bu yanlış zamanlama, Adana maçı sonrası Beşiktaş’ı Türkiye’de en çok zorlayan 2 takımla ardı ardına oynaması gibi bir şanssızlıkla da süslendi. Başakşehir önde basarak Fenerbahçe arkada bekleyip alan daraltarak Beşiktaş’ı zorluyor. Siyah-Beyazlılar’ın bu tip maçlarda Gomezvari garanti bir golcüye ihtiyacı var. Demba Ba bu maçta şans bulursa şaşırmam.

4 hamle işe yaramadı

Şenol hoca, Beşiktaş’taki en formsuz dönemini yaşıyor. İlk Lyon maçından itibaren aldığı kararlar büyük oranda yeteriz kaldı. İlk Lyon maçında 4 ilk 11 tercihi ve sonra yaptığı 4 hamlenin de işe yaramadığını bizzat kendisi söyledi. Başakşehir maçında Emre çıkana kadar takımın yaşadığı savunmadan topu çıkaramama sıkıntısını göz göre göre 2. maçta tekrar yaşaması hiç beklenmedik bir durumdu. Başakşehir’in kalabalık ön alan baskısını kırmak için orta sahaya Gökhan ya da Tolgay’ı ekstra adam olarak monte edip pas istasyonu sayısını artırmak gibi bir yola girmemesi de ağır sonucu getirdi.

Güneş’in formu önemli

Beşiktaş’ın büyük bir avantajı var. Başakşehir, Antalya deplasmanında çok zorlanacaktır. Ve puan kaybı sürpriz olmaz. Ancak asıl önemlisi takımın yeni ritme ayak uydurmaya başlaması ve Şenol Güneş’in formu. Ben şampiyonluğu kaybetme olasılığını çok ama çok düşük görsem de panik her felakete yol açar.

Milliyet
22 Mayis 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz
Adınız Soyadınız:
E-postanız:
Başlığınız:
Yorumunuz:

       Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Yazarın Son Yazıları:
Averaj tamam

Net üstünlük ve kupa

Kaldı 180 dakika

Güneş'in hatası...

Gerçek rakip onlar

Sorun oyundadır

Sorun oyundadır

Kâbus ve umut

Başka bir sezondan gelmiş gibi

Başka bir sezondan gelmiş gibi

Teknik adam farkı

İyi / kötü

Terim in rüzgar yaratma çabası!

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır