ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Çağla, Fransa Açık'a veda etti
Manset Alti Haberleri
Yazara Ait Tüm Yazılar
  Mehmet DEMİRKOL

  mdemirkol@hotmail.com
         ES ES TEN SÜPER ADIM
Bir taraftan zeminin ağırlığı, diğer taraftan iki takım teknik direktörünün garanti oynama isteği maçın ilk 20 dakikasında top yapmaktan ziyade topu hızlı bir şekilde rakip ceza sahası çevresine yollamayı hedefleyen bir futbol ortaya çıkardı. Denizli’nin 4-4-2 diyebileceğimiz dizilişi bu oyunda biraz daha şanslıydı. Zira Meye ve Bruno’nun hücumdaki varlığı, Yeni Malatya için savunma merkezine Sedat’ın da fazlasıyla yaklaşması anlamına geliyordu. Bu durumda Eskişehir’de Uğur İnceman ve Erkan Zengin daha rahat top yapabildi. Tabii bu oyun şartlarının müsaade ettiği kadar. Penaltıya yol açan akında Uğur’un yayın içinde ne kadar rahat olduğunu gördüyseniz dediğimi daha iyi anlamanız mümkün.

Erkan mükemmeldi

Gol sonrası Eskişehir oyun merkezini geri çekti. Meye ve Bruno kontra tehdidini kullanmak istedi. İki kez imkan yakaladılar ama enteresan şekilde ağır kaldılar. Yeni Malatya’nın Pereira’yla boş kaleye kaçırdığı çok net pozisyon dışında bu oyundan ne baskı ne pozisyon çıkardı. Ancak buradan çıkacak gol de oyunu maç başına çevirebilirdi. Malatya açısından ilginç olan 40. dakikadan sonra savunma güvenliğini tamamen terketmeleri oldu. Erkan çok rahat bir şekilde oyunu yönetti, Meye ve Bruno’nun koşularını kapatamadılar. Savunmanın dağılması ikinci yarı da devam etti. İrfan-Ayite değişikliği ise oyun kontrolünü tamamen rakibe vermelerine yol açtı. Kendi oyun standartlarının çok altına düştüler. O kadar ki, Eskişehir’in bulduğu 2-0 maçı anlatmıyor. Çok daha fazlasını bulabilecekleri şanslar yakaladılar. Meye ve Bruno, Erkan Zengin’in mükemmel 10 numara performansının hakkını veremediler.

Biraz heyecan...

Bu maçı kazansa Süper Lig’in kapısını açma şansı yakalayacak Yeni Malatya’nın bu dağınıklığını, ilk yarı boyunca hakeme sürekli itirazlarla temponun düşmesine yol açmalarını ve asıl önemlisi 40’ta oyunu bırakacak kadar demoralize ve dağınık olmalarını anlamak mümkün değil. Eren’in garip iki sarı kartla takımını eksik bırakmasını da. Eskişehir ise gol yollarında son 5 dakikaya kadar çok iyiydi. Özellikle de Erkan, Uğur ve Kamil... Onların maçı bitirmek için fazlasıyla yavaşlamaları Malatya’yı uyandırmasa da Ayite’nin tartışmalara yol açan asistiyle gelen gol uzatmalarda biraz olsun seyircilerini heyecanlandırmalarını sağladı. Ama o kadar.
Fanatik
22 Mayis 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz
Adınız Soyadınız:
E-postanız:
Başlığınız:
Yorumunuz:

       Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Yazarın Son Yazıları:
Averaj tamam

Net üstünlük ve kupa

Kaldı 180 dakika

Güneş'in hatası...

Gerçek rakip onlar

Sorun oyundadır

Sorun oyundadır

Kâbus ve umut

Başka bir sezondan gelmiş gibi

Başka bir sezondan gelmiş gibi

Teknik adam farkı

İyi / kötü

Terim in rüzgar yaratma çabası!

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır