ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: İlkokullarda kaldırılan beden eğitimi dersi geri geldi
Manset Alti Haberleri
Yazara Ait Tüm Yazılar
  Çağın ALTUĞ

  caginaltug7878@gmail.com
         YÜREĞİM İNANIYORSA BAŞARABİLİRİM

Türk Spor Tarihine altın harflerle ismini yazdıran Zehra Özbey Torun engelli olmanın iyi bir anne,  eş, sporcu, arkadaş ve iş kadını olmaya mani olmadığını biz engelsiz ( sözde ) bireylere tüm yaşantısıyla anlatıyor, gelin azmin zaferine birlikte tanıklık edelim...

Zehra kariyer de yaparım çocukta yaparım diyenlerden. Zehra 1982 yılında hayata merhaba diyor ama doğumdan sonra anlaşılan sağlık sorunu sebebiyle henüz 1 aylıkken yaşam mücadelesi başlıyor ve İSTANBUL’un yolunu tutuyor. İlk ve orta öğrenimi tamamladıktan sonra 18 yaşına geldiğinde spora tekerlekli sandalye basketbol takımıyla merhaba diyor.

Zehra Basketbol hayatını 2002-2004 yılları arasında milli takım kariyeriyle süslüyor. Sporcu kimliğinin yanına 2001 yılında maliye bakanlığının açtığı sınavı kazanarak memurluğu da ekliyor. Milli sporcu olma, memurluk derken kariyer kısmı yavaş yavaş sekil almaya başlıyor. İstanbul’un kalabalıklığı bir yandan engelli insanların kalabalık şehirlerdeki mücadelesi derken maç için gittiği ve bura yaşayabilirim dediği Ege’nin şirin ili Aydın’a yerleşiyor. Burada yaşamını sürdürürken kendi gibi tekerlekli sandalye basketbol sporcusu Cavit Beyle tanışıyor ve 2013 yılında evlenerek Antalya’ya yerleşiyor.

 2014 yılında Cavit beyle olan evliliklerini Zerda prensesle taçlandırarak kariyer kısmına anneliği de ekliyor.  Zerda 9 aylık olana kadar spora ara vermek zorunda kalan Zehra kısa bir aradan sonra spora tekrar dönmek istiyor, ama ailesine daha çok zaman ayırabilmek için bireysel sporlara yönelme kararı alıyor. Eşinin araştırmaları sonucunda Vedat Erbay Akademi ile tanışıyor ve okçuluk hayatı fiilen başlamış oluyor. Antrenörü  Vedat Erbay ve ekibi ile 3 ay süren yoğun çalışması sonucunda Bedensel Engelliler Okçuluk milli takımında yer alıyor. Evdeki hesap çarşıya uymaz hesabı Zehra kızı 15 aylıkken kendini milli takım kamplarında buluyor. Sporcumuzun başarılarını sayacak olursak:

 Zehra 2016 nisan ayında Fransa’da yapılan AVRUPA ŞAMPİYONASI’nda kıta kota şampiyonu olarak paralimpik oyunları için vizeyi aldı ve paralimpik oyunlarda iki eleme turu geçerek 32 kişi arasından 7. Oldu. Aynı yarışmada klasik yay bayan takımıyla 2. olma başarısı gösterdi ve aynı ay yapılan TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’nda 2.oldu. 2016 yılı haziran ayında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Dünya sıralamasında bireysel 3.lük ve takım ikinciliği kazandı. Zehra’nın bir sonraki hedefi 2020  Tokyo Olimpiyatları’ndan derece ile dönmek ve gerek olimpiyatlarda gerekse Avrupa ve Dünya şampiyonalarında bayrağımızı dalgalandırmak ve milli marşımızı okutmak.

Zehra hem annelik, Hem iş kadını ve sporcu olmanın koşuşturmacasını yaşarken geçtiğimiz aylarda aktif iş hayatına son vererek emekli oldu. Şu sıralar ailesiyle birlikte zaman geçiriyor ve TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA hazırlanıyor. Bu arada unutmadan Zehra’nın sizlere bir mesajı var:

‘’BU HAYAT BİZLERE SUNULDUYSA HER ANINI DOLU DİZGİN YAŞAMAK GEREK VE SPOR ADINA YAPILABİLECEK NE VARSA ERTELEMEMEK LAZIM’’19 Eylül 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz
Adınız Soyadınız:
E-postanız:
Başlığınız:
Yorumunuz:

       Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Yazarın Son Yazıları:
Cep Herkülü

Dünya Şampiyonu Hakan Akkaya İle Söyleşi

Olimpiyat Yok! Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Var!

SİNYÖR CAN BARTU

Olimpiyatlara Giden Yol Beden Eğitimi Dersinden Geçiyor

Herşey Futbol mu?

Devşirsekte mi yarışşak, devşirmesekte mi yarışsak

Obra Kadavra !!!

Herkes kendini antrenör zannederse!

TENİS DÜNYASINA KAFA TUTAN BIYIKLI ADAM

İzlanda nın başarısı, Türkiye de olmayan alt yapı ve sabır

Yüreğim İnanıyorsa Başarabilirim

Zaman, mekan tanımayan spor Hemsball

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır