ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Sambacılar, Alpler'i aşamadı!
Manset Alti Haberleri
Yazara Ait Tüm Yazılar
  Mehmet DEMİRKOL

  mdemirkol@hotmail.com
         TAKDİR EDİYORUM!
Fatih Terim, elinden geldiğince açık davranmaya çalışıyor. Bunu takdir ediyorum. Ancak uğraşmasına rağmen eski yöntemlerle bu yürümüyor. Kendisi, ‘Tatmin oldum’ dese de, ne olduğunu söylemeden kimse tatmin olmuyor  

-İçime sinmeden aldığım bir karar...
-Kadroya almak gönlümü almak demek değil.
-Bazı şeyleri olmadı sayamayız.
-Ben birçok şeyi TV’den öğrendim Fransa sonrasında...
-Sizin hiç ihanete uğradığınızı hissettiğiniz oldu mu?
- Ben 30 senedir böyle bir şeye denk gelmedim. (Fransa’da olanlarla ilgili) -Bazı şeyler vardır ki iki cihan bir araya gelse kendinize saklarsınız. (‘Fransa’da ne oldu’ sorusuna cevap olarak) -Biz koca bir aileydik bu ailede sıkıntılar oldu. Şimdi profesyonelce biraraya gelecekler milli menfaat için.

Daha fazlası var

Bunlar Fatih Terim’in Arda kriziyle ilgili olarak Kosova maçı sonrası yaptığı konuşmadan çıkardığım birkaç cümle. Dinleyenler biliyor ki fazlası da var... Terim elinden geldiğince açık davranmaya çalışıyor. Kendisi açısından birkaç adım attığını düşünüyor ve bunu şahsen takdir ediyorum. Ancak yetmiyor!

İki sebeple:

1- Oyuncular ona ihanet ettiklerini kabul etmezler. İki Cihan bir araya gelse söyleyemeyeceği kadar korkunç bir şey yaptıklarını da. Yapmış olduklarına inansalar sorun çok daha kolay çözülürdü.

2- Hoca elinden geldiği kadar açık olmaya çalışsa da bunu yapamıyor. Maalesef bu ima edebiyatıyla bugünün kamuoyuna ulaşmak mümkün değil. Devir değişti... Futbol gibi, iletişimin şekli de, uslüp da.

Teknoloji insanlığı değiştirdi

Bunlar eski yöntemler. Böyle yürümüyor. Terim uğraşıyor ama olmuyor. Artık karşısında eski moda ‘vay be! Büyük konuştu Hoca’ diyen muhabir tayfası yok. Yeni muhabir nesli farklı... Yeni futbolsever kitlesi gibi, yeni oyuncular gibi... Artık net, 140 karakterle işin çözülmesini isteyen bir kamuoyu var. Bu jenerasyon farkı değil. Tüm insanlığı değiştirdi teknoloji. Artık ağdalı, kalitesiz edebiyatla iş yürümüyor. Sanırım Terim de bunun farkında. Ancak ne yalan söyleyeyim - çabasını takdir etmekle birlikte - -bir türlü olmuyor.

Peki bu isim kim?

Konunun merkezini, ana cümlesini ‘İki Cihan bir araya gelse söylemem’le açıklıyorsanız, artık gerisini dinlemiyor kimse. Çünkü ne olduğunu söylemeden kimse tatmin olmuyor. Terim tatmin oldum dese de... Çünkü ayı konuşmada tüm bu suçlamalarından geri atmadığını aynı noktada olduğunu söylüyor... Hoca neden tatmin oldu peki? Emre’nin aracılığıyla Arda’yla yaptığı konuşmadan... Ancak konu o değil ki! Konu kadroyu açıklayacağı cuma günü gelen gizemli bir telefon artık. Konu kadronun açıklanmasını bir gün geciktiren bu konuşma. Terim konuşulduğu gibi telefonun Cumhurbaşkanı’ndan gelmediğini söylüyor. Peki kim bu isim? Alın size bir bilmece daha. İşte böyle olmuyor. Bu büyülü bilmecelerle kamuoyu tatmin olmuyor. Terim çabalıyor. Ben takdir ediyorum. Ama olmuyor. Bunlar hep eski yöntemler.. Ve devir çoktan değişti.
fanatik
17 Haziran 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz
Adınız Soyadınız:
E-postanız:
Başlığınız:
Yorumunuz:

       Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Yazarın Son Yazıları:
Koç için 13 ilke

Bu kadarına şükretmek lazım

Averaj tamam

Net üstünlük ve kupa

Kaldı 180 dakika

Güneş'in hatası...

Gerçek rakip onlar

Sorun oyundadır

Sorun oyundadır

Kâbus ve umut

Başka bir sezondan gelmiş gibi

Başka bir sezondan gelmiş gibi

Teknik adam farkı

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır