ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Ana Sayfa | Forum | Canlı Skorlar | BESYO 2016 | Haber Gönder | Künye | Spor ve Yaşam Dergisi | İletişim | Livescore
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Anadolu Efes ten bir büyük başarı daha
Manset Alti Haberleri
Yazara Ait Tüm Yazılar
  Mehmet Demirkol

  mdemirkol@hotmail.com
         TAKDİR EDİYORUM!
Fatih Terim, elinden geldiğince açık davranmaya çalışıyor. Bunu takdir ediyorum. Ancak uğraşmasına rağmen eski yöntemlerle bu yürümüyor. Kendisi, ‘Tatmin oldum’ dese de, ne olduğunu söylemeden kimse tatmin olmuyor  

-İçime sinmeden aldığım bir karar...
-Kadroya almak gönlümü almak demek değil.
-Bazı şeyleri olmadı sayamayız.
-Ben birçok şeyi TV’den öğrendim Fransa sonrasında...
-Sizin hiç ihanete uğradığınızı hissettiğiniz oldu mu?
- Ben 30 senedir böyle bir şeye denk gelmedim. (Fransa’da olanlarla ilgili) -Bazı şeyler vardır ki iki cihan bir araya gelse kendinize saklarsınız. (‘Fransa’da ne oldu’ sorusuna cevap olarak) -Biz koca bir aileydik bu ailede sıkıntılar oldu. Şimdi profesyonelce biraraya gelecekler milli menfaat için.

Daha fazlası var

Bunlar Fatih Terim’in Arda kriziyle ilgili olarak Kosova maçı sonrası yaptığı konuşmadan çıkardığım birkaç cümle. Dinleyenler biliyor ki fazlası da var... Terim elinden geldiğince açık davranmaya çalışıyor. Kendisi açısından birkaç adım attığını düşünüyor ve bunu şahsen takdir ediyorum. Ancak yetmiyor!

İki sebeple:

1- Oyuncular ona ihanet ettiklerini kabul etmezler. İki Cihan bir araya gelse söyleyemeyeceği kadar korkunç bir şey yaptıklarını da. Yapmış olduklarına inansalar sorun çok daha kolay çözülürdü.

2- Hoca elinden geldiği kadar açık olmaya çalışsa da bunu yapamıyor. Maalesef bu ima edebiyatıyla bugünün kamuoyuna ulaşmak mümkün değil. Devir değişti... Futbol gibi, iletişimin şekli de, uslüp da.

Teknoloji insanlığı değiştirdi

Bunlar eski yöntemler. Böyle yürümüyor. Terim uğraşıyor ama olmuyor. Artık karşısında eski moda ‘vay be! Büyük konuştu Hoca’ diyen muhabir tayfası yok. Yeni muhabir nesli farklı... Yeni futbolsever kitlesi gibi, yeni oyuncular gibi... Artık net, 140 karakterle işin çözülmesini isteyen bir kamuoyu var. Bu jenerasyon farkı değil. Tüm insanlığı değiştirdi teknoloji. Artık ağdalı, kalitesiz edebiyatla iş yürümüyor. Sanırım Terim de bunun farkında. Ancak ne yalan söyleyeyim - çabasını takdir etmekle birlikte - -bir türlü olmuyor.

Peki bu isim kim?

Konunun merkezini, ana cümlesini ‘İki Cihan bir araya gelse söylemem’le açıklıyorsanız, artık gerisini dinlemiyor kimse. Çünkü ne olduğunu söylemeden kimse tatmin olmuyor. Terim tatmin oldum dese de... Çünkü ayı konuşmada tüm bu suçlamalarından geri atmadığını aynı noktada olduğunu söylüyor... Hoca neden tatmin oldu peki? Emre’nin aracılığıyla Arda’yla yaptığı konuşmadan... Ancak konu o değil ki! Konu kadroyu açıklayacağı cuma günü gelen gizemli bir telefon artık. Konu kadronun açıklanmasını bir gün geciktiren bu konuşma. Terim konuşulduğu gibi telefonun Cumhurbaşkanı’ndan gelmediğini söylüyor. Peki kim bu isim? Alın size bir bilmece daha. İşte böyle olmuyor. Bu büyülü bilmecelerle kamuoyu tatmin olmuyor. Terim çabalıyor. Ben takdir ediyorum. Ama olmuyor. Bunlar hep eski yöntemler.. Ve devir çoktan değişti.
fanatik
27 Nisan 2017 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz
Adınız Soyadınız:
E-postanız:
Başlığınız:
Yorumunuz:

       Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Yazarın Son Yazıları:
Teşekkürler

Rus ruleti

Es Es ten süper adım

Beşiktaş a yakışmadı!

Şimdiden bir klasik

İhracatçı takım

Onlara mecburuz!

Talisca 10 numara

Oyun ve moral Beşiktaş’ın

Başrol Bruma katil Eren!

Hayal gerçek olabilir

Plan tutmadı

Başakşehir e derin bir nefes

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır