caginaltug7878 @ gmail.com

 Bu yazımı kalem alırken şu anda Fenerbahçe Avrupa’nın enbüyüğü olarak  çubuklu forma ile Avrupa’nın zirvesinde yerini almış durumda, zirvenin rengi sarı lacivert. Bu mutluluğu tatmanın sevincini doyasıya yaşıyoruz. Öyle kuru bir sevinç değil bundanyıllar sonra bile tarih kitapları bizden bahsedecek. Onlar sarı biz lacivert diyeceğiz…

Bu başarının baş mimarı ise OBRADOVİC. Peki gittiği her takıma şampiyonluk kazandıran bu adam kim? Nedir onu böyle başarılı kılan, gelin birlikte bakalım. 

Tam adı Zelimir Zeljko Obradovic olan Fenarbahçe Ülker’in koçu 9 mart 1969 yılında, o zamanlar Yugoslavya’ya bağlı Cacak kentinde dünyaya gelmiştir. Basketbolun içinden gelen biri olan Obradovic Yugoslavya’nın en iyi oyun kurucularından biri olarak tanındı ve bu başarısı koçluk kariyerinde de devam etti.

Obra antrenörlük kariyeri boyunca birçok başarı elde etti. Bunları

burada saymaya ne klavyenin tuşları yeter nede Google amcanın arama motoru. Biz yinede kısaca bahsedecek olursak Partizan, Badalona , Real Madrid takımlarındaelde ettiği başarılar ve kazandığı final four şampiyonlukları onu kulvarında bir numara yapmaya yetiyor.

Koçluk kariyeri kırılması güç rekorlarla dolu. Gittiği

her takımda başarı sağlayan Obra nın özellikle Panathinaikos ile gelen başarılarının  tarifi mümkün değil. Göz atacak olursak :

Yaklaşık 4 sene içerisinde cumhurbaşkanlığı kupası, Türkiye şampiyonluğu ve final four şampiyonluğu yaşattı.

Son olarak onu böylesine büyük

antrenör yapan sanırım şu sözler olsa gerek :

o:p /o:p/span/pbrbr /brbr /p class="MsoNormal"span style="font-size:12.0pt;br /br /line-height:115%;color:#444444;background:white">