caginaltug7878 @ gmail.com

 Futbol elbette gerek ülkemizde gerekse dünyada en popüler spor branşlarından biri. Milyon dolarları bulan reklam, yayın gelirleri, sponsorluk anlaşmaları ve futbolcuların dudak uçuklatan ücretleri ile her dönem ilk sırada.

Ülkemizde de durum bundan pek farklı değil. Değişen dünya şartlarına gerek uyum sağlamak gerekse rekabet etmek adına bu şartlara uyum sağlamak zorundayız. Netice olarak ne kadar başarılı olursan ol futbolda başarılı değilsen başarısız kabul edilen bir ülkede yaşıyoruz. Bunun sonucunda yatırımların yüksek bir bölümü futbola yapılıyor ve haliyle başarı bekleniyor .

Yazının bizi ilgilendiren kısmı ise futbol haricinde bu sene basketbol ve voleybol gibi takım sporlarında gelen başarılar ve bu başarılarının çabuk unutulması.

Gelin hafızalarımızı birlikte tazeleyelim.

Pek uzağa gitmeye gerek yok. Birkaç hafta öncesine gidecek olursak, Fenerbahçe nin Eurolig şampiyonluğunu hatırlayalım. Ülkece hepimiz o gün takım gözetmeksizin Fenerbahçe yi destekledik ve galibiyet sonrası sokaklara döküldük. Belki de bu zaferle ertesi gün bir çok çocuk, genç elinde basketbol topu sokaklara çıktı ve parkelerde yerini aldı. Bu şekilde yeni Hidolar, Memolar yetişecek.

Hayal dünyamızı biraz genişletelim, düşünün bir sene boyunca Fenerbahçe şampiyon ünvanını koruyacak ve parkeler sarı lacivert kalacak.

Biraz daha geçmişe gidersek Banvit’in Avrupa ikinciliği gelecek. Biraz daha zorlarsak hafızamısı Vakıfbank’ın dünya şampiyonluğu ve Bursa Büyükşehir Belediyespor’un Cev Bayanlar Challenge kupasını kazanması gelecek. Bu başarılar öyle hafife almamalı. Bu şekilde geleceğin Nazları, Neslihanları yetişecek ve  sporcuları yetişecektir.

Özetle; 

Biz halen Fatih Terim’in maaşını, arda turanın milli takımı bırakmasını tartışa duralım. Ne çabuk unuttuk Fenerbahçe’nin Eurolig şampiyonluğunu ne ara eskittik Vakıfbank’ın dünya şampiyonluğunu…..

Biz unutmadık sizde unutmayın!!!