umitavci @ milliyet.com.tr

İlk yarıda sayı atamayan Beaubois, 2. devre sazı eline aldı, Daçka karşısında soyunma odasına 4 farklı geride giden takımını 24 sayıyla öne taşıdı. Fransız yıldız ile farkı 16’ya kadar çıkaran Anadolu Efes, son anlarda zorlansa da tecrübesiyle kazanmayı başardı.


THY Euroleague’in 9. haftasında tek galibiyeti bulanan Darüşşafaka Tekfen’i 93-88 yenmeyi başaran Anadolu Efes, 7. zaferine ulaştı.

Efes, maça iyi başlayan ve sürekli potaya giderek skor bulan rakibine karşı kilit isimlerinden katkı alamadı. Muhammed, Daçka adına fark yaratan isim olurken, Efes’te Moerman çok yakın atışları kaçırdı, Beaubois’ın devreye giremediği bölümde art arda gelen top kayıpları, Daçka’yı önde tuttu.

2. çeyrekte Moerman’dan alamadığı katkıyı Motum’dan almaya başladı Efes ve öne de geçti. Ancak kenardan gelen Berk’in savunma, Kartal’ın da hücumdaki katkısı Daçka’nın yeniden kontrolü ele geçirmesini sağladı, devreyi de ev sahibi 46-42 önde kapadı.

2. yarının ilk 4 dakikasında Beaubois-Pleiss ikilisi çok özel bir performans sergiledi. İlk yarıyı sayısız bitiren Fransız guard, 4 üçlükle 14 sayıya ulaşırken, Pleiss da iki üçlükle 8 sayı üretip ona eşlik etti, Daçka rakibine aynı şekilde yanıt vermek isterken düzenden çıkınca, Micic’den gelen basketfaul ile 5 dakikada seriyi 25-6’ya getiren Efes, son çeyreğe 74-60 galip girmeyi bildi.

Motum’un sayısıyla skoru 76-60 yapıp, maçtaki en yüksek farkı yakalayan Efes, 3. periyottaki temposunu kaybetti. Daçka adına da Peiners-Eric ikilisi hücumdaki etkilerini artırıp, farkı 4’e indirdi. Ancak 2. yarıdaki tüm kriz anlarında sahne alan Beaubois, daha fazlasına izin vermedi, Efes 7. galibiyetine ulaşmayı bildi.

milliyet