mehmetdemirkol @ hotmail.com

Reaksiyon yok, kalite yok, hırs yok, en önemlisi plan yok. Fenerbahçe bu ligin en tahmin edilemez takımı. Deplasmanda kazanamayacağını tabii ki tahmin ediyorsunuz. Ya da kolay gol atamayacağını. Ya da dünkü Harun performansı bunun dışında kalsa da kolay gol yiyeceğini. Ama oyununu tahmin etmek olanak dışı. 2 hafta önce skordan bağımsız olarak Ankaragücü karşısında oynanan oyun tüm hatalarına rağmen övgüye değerdi. Dün izlediğimiz ise üzülerek söylüyorum ‘düşse çıkamaz’. Fenerbahçe’nin bir sonraki maç değil, 5 dakika sonra ne oynayacağı belli değil. Dün Soldado’nun yokluğunda topu önde tutamayıp, Valbuena ve Tolgay’ın top kayıpları sürekli olarak gelince hiçbir şey oynayamadılar. Alanya’nın hızlı ve efektif geçiş oyunu tarihi bir hezimeti getirebilirdi. Cisse’nin kötü performansı bunu engelledi. Çok acıklı ama Fenerbahçe sevinmeli.

Gecenin sorusu

Cisse kaçırdıklarının yarısını atsa ne olurdu? Otobüsle bile dönmezlerdi! Emin olun.

Maçın starı

Efecan bu sezonun en güvenilir oyuncularından. Performansının en alt sınırı belli ve yüksek. Keşke daha erken uyansa, ya da şans bulsaydı. Onu seyretmek zevk. Onunla birlikte Harun’u da sayabiliriz. Dünkü oyun hezimetinin skora yansımaması onun başarısı.

Maçın olayı

Fenerbahçe orta sahası ligin en kötüsü. Eğer Ersun Yanal’ın takımı ligin dibinde değilse bunun sebebi formanın, camianın ağırlıdır. Yanal ligin 2. yarısında liderlik sözünü verirken acaba planı neydi?

Kısa mesaj

Bu oyunla düşsen çıkamazsın. Çok acı ama durum bu.

fanatik